• دوشنبه 20 اردیبهشت 1400 01:10
  • كد: 867

 

 

شهرام اکبری، روزنامه‌نگار
ریحانه شهبازی، روزنامه‌نگار

قدرت‌الله نوروزی، زاده 21 خردادماه 1343 است و اکنون دهه ششم عمر خود را سپری می‌کند. وی در خانواده‌‌ای 9 نفره و زحمتکش به دنیا آمد. می‌گوید پدرش کشاورزی را پیشه کرده و به آنها درس تلاش و کوشش در مسیر زندگی داده است. در سن 25 سالگی ازدواج می‌کند که حاصل آن سه فرزند است. تحصیلات خود را تا مقطع دکتری ادامه می‌دهد و اکنون مدرک دکتری در رشته حقوق عمومی دارد و عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان و شهردار کلانشهر اصفهان است. در چهارم شهریورماه 1396 در اولین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با کسب ۱۳ رأی به طور رسمی به‌عنوان شهردار اصفهان مدیریت این نهاد را به دست گرفت. شهردار اصفهان با گذشت نزدیک به چهار سال از مدیریت شهرداری اقدامات و تلاش‌های مختلفی را در راستای فراهم کردن رفاه حال کارمندان و کارگران شهرداری انجام داده، چون معتقد است پرسنل شهرداری و نیروی انسانی از مهم‌ترین و ارزشمند‌ترین سرمایه‌های یک مجموعه به حساب می‌آیند و باید کاملاً مراقب این سرمایه بود؛ در این مجال توجه شما مخاطبان ارجمند را به این گفت‌وگو جلب می‌کنیم:
دیدگاه و دلیل اهمیت شما نسبت به نیروی انسانی و کارکنان شهرداری چیست؟
پرسنل شهرداری تصمیمات مدیریت شهری برای اداره بهتر شهر را به پیش می‌برند و توفیقاتی که به دست آمده، توسعه‌ای که اتفاق افتاده، رفاهی که بیشتر شده و زیرساخت‌هایی که تکمیل شده دست‌رنج پرسنل شهرداری است. از این رو سرمایه‌گذاری در منابع انسانی اهمیت زیادی دارد و تلاش شده توجه ویژه‌‎ای به این سرمایه داشته باشیم. اتفاقات خوبی هم در این حوزه از جمله حوزه‌های پشتیبانی، مالی، رفاهی و غیره رقم خورده است.
در این ایام سخت تحریم‌ها و حتی شرایط بحرانی اپیدمی کرونا با چه موانعی برای اداره کردن خانواده بزرگ شهرداری روبه‌رو بودید؟
زمانی که به شهرداری آمدم و مدیریت آن را به دست گرفتم، یکی از سخت‌ترین بخش‌ها مربوط به پرداخت حقوق کارکنان بود، به‌ویژه کارگرانی که ماه‌ها حقوق آنها معوقه شده بود و خواسته‌های خود را مطالبه می‌کردند. به یاری خداوند شرایطی را فراهم و مسیرهایی را انتخاب ‌کردیم و از نوآوری و خلاقیت‌هایی بهره گرفتیم تا با صرفه‌جویی و برنامه‌ریزی درست و علی‌رغم همه سختی‌ها، پرداخت حقوق و مزایای کارمندان و کارگران به موقع انجام شود. علاوه بر آن این قول را می‌دهم که تا زمان مدیریتم در شهرداری اجازه نخواهم داد پرداخت حقوق کارکنان با چالش مواجه شود. از سوی دیگر ساختار حقوق و مزایای پرسنل شهرداری اصلاح شد تا بتوانیم در چهارچوب مقررات حقوق آنها را افزایش دهیم و این افزایش نیز محسوس است.
چه اقداماتی در راستای فراهم کردن امکانات رفاهی برای پرسنل انجام دادید؟
با وجود همه مشکلات توانستیم امکانات رفاهی کارکنان را افزایش چشم‌گیری دهیم به طوری که در سال 1400 تقریباً تا حدود 13 تا 14 میلیون تومان رفاهیات با اصفهان‌کارت به کارکنان شهرداری مرکزی و مناطق و سازمان‌های وابسته پرداخت می‌کنیم. البته شاید این امکانات در این شرایط اقتصادی برای مردم ناچیز باشد اما امیدواریم شرایط کلی اقتصاد کشور بهبود یابد و اگر شرایط بهتر بود شاید این مقدار می‌توانست مفیدتر باشد. همچنین برای هماهنگ‌سازی حقوق و مزایای کارکنان شهرداری هم تلاش‌های زیادی انجام شده است.
علاوه بر امکانات رفاهی و با توجه به اولویت سلامت جسمی کارکنان به‌ویژه در شرایط کرونا، در حوزه سلامت هم اقداماتی صورت گرفته است؟
بله؛ خوشبختانه در حوزه سلامت کارکنان چکاپ کارکنان به عنوان وظیفه شهرداری قلمداد شده به طوری که کارکنان سالی 2 بار چکاپ می‌شوند. با بیمارستان خانواده و با آزمایشگاه‌ها و دندانپزشکی‌های معتبر در سطح شهر قرارداد بسته‌ایم، هزینه بیماران کرونایی بر اساس آیین‌نامه تصویب شده از طریق بیمه تکمیلی پرداخت شده است. به همین خاطر برای همه کارکنان شرایط استفاده از بیمه تکمیلی را بهبود بخشیدیم تا بتوانند از آن استفاده کنند. در بخش سخت‌افزاری هم یک ساختمان بسیار مجهز با مساحت بیش از هزار مترمربع در شهرک سلامت اصفهان جهت درمانگاه پرسنل شهرداری اختصاص داده‌ایم که به‌زودی افتتاح می‌شود. علاوه بر استفاده از این درمانگاه پرسنل و خانواده‌های این عزیزان می‌توانند از خدمات خود شهرک سلامت هم استفاده کنند.
وضعیت کارکنان شرکتی در شهرداری به چه صورت است؟ آیا اقدام حمایتی برای آنها در نظر گرفته‌اید؟
برای کارکنان شرکتی که از طریق شرکت‌های متعددی به کار گرفته می‌شوند و این شرکت‌ها رویکردهای متفاوتی درباره این نیروها داشتند، 2 شرکت شهروکار و نیک‌اندیش را که بیشتر می‌توانستند حق و حقوق کارکنان را تأمین و چالش‌ها را کمتر کنند، انتخاب کرده و تمام قرار‌دادها را در ذیل این 2 شرکت تعریف کردیم.
بازنشستگان شهرداری در حال حاضر در چه وضعیتی قرار دارند؟
برای کارکنان قراردادی، پیمانی‌ها و رسمی‌ها طبق مقررات «فوق‌العاده ویژه» برقرار کردیم و برای بازنشستگان نیز سنوات آنها را با بسته تشویقی که در شورای شهر تصویب شد، استفاده و حداکثر امکان قانونی را برای پرداخت سنوات فراهم کردیم. بر اساس مقررات هزار و 300 کارمند شهرداری بازنشسته شدند.
اقدامی مانده که به آن اشاره نکرده باشید؟
در این مدت سامانه HRM را برای کارکنان راه‌‌اندازی کردیم و فرآیند ارتقای همکاران آماده شد و نکته مهم اینکه، برای تعاونی مصرف کارکنان زمینی را اختصاص دادیم که از اوایل سال جاری یک تعاونی بزرگ می‌تواند سرویس‌دهی خوبی به آنها داشته باشد. پیشنهاد من این است که این تعاونی را به نام مرحوم «افروزی» نام‌گذاری کنند تا همیشه در یاد‌ها ماندگار شود. 
درباره تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری نیز توضیح دهید.
بر اساس مقررات و مجوزی که دریافت کردیم می‌توانیم فرزندان شهدا و جانبازان بالای 70 درصد را بدون رعایت تشریفات، رسمی کنیم و برای بقیه کارکنان که وضعیت مشخصی نداشتند با پیگیری‌های بسیار مراحل نهایی را طی کرده‌ایم و به محض ابلاغ وزارت کشور به وضعیت قراردادهای آنها رسیدگی خواهد شد. زمانی که تیم ما بر سر کار آمد، پیگیری را آغاز کردیم و یک دفعه از وزارت کشور گفته شد که دیوان عدالت اداری رأی داده و از این اقدام جلوگیری کرده است. در واقع کار رو به اتمام بود که تبدیل وضعیت‌ها انجام شود اما متأسفانه با این ابلاغیه فعلاً در حال بررسی است.
در این چهار سال فعالیت‌تان در شهرداری، بهترین و بدترین خاطره شما از حوزه کارکنان شهرداری چه بوده است؟
بدترین خاطره من از دست دادن آقای طالبی مشاور ایثارگران بود و بعد از آن هم از دست دادن آقای افروزی بسیار برایم تلخ و ناگوار بود چون زمانی که در کنار هم بودیم این اتفاق افتاد و متأسفانه شاهد سقوط و درگذشت ایشان بودم. به نظر من در پی این واقعه پرسنل شهرداری دچار آسیب و خسارت بزرگی شدند.
و بهترین خاطره شما چیست؟
سایر روزهایی که در شهرداری خدمت کردم برایم خاطرات خوبی را به جای گذاشت و همه این کلنگ‌زنی‌ها، افتتاح پروژه‌ها، گره گشودن‌ها، تکریم و رفع مسائل و مشکلات مردم به نوبه خود خاطرات شیرینی است؛ به‌ویژه اینکه مردم از گرفتاری رهایی پیدا می‌کنند و دل شکسته‌ای درمان می‌شود. همچنین زمان‌هایی که با حوصله به مسائل و مشکلات مردم گوش می‌دهم برایم خاطرات خوبی را به جا می‌گذارد چراکه با این کار در واقع مرهمی بر زخم دل کسی قرار می‌گیرد و یا گره‌ای از مشکلات آنها باز می‌شود.
در پایان اگر صحبتی با خانواده شهرداری دارید بفرمایید. 
همان‌‌طور که گفتم بسیاری از موفقیت‌ها و توسعه‌ شهر اصفهان مرهون خانواده‌ شهرداری است و مردان و زنانی که خالصانه و خاضعانه در شهرداری اصفهان خدمت می‌کنند. شهرداری صدها مسئولیت در شهر دارد که بدون حضور و زحمت شبانه‌روزی  کارکنان زحمتکش میسر نمی‌شود؛ به‌ویژه همسران و فرزندان کارکنان شهرداری که در کنار کارکنان و برای حمایت از آنها در این راستا قدم برمی‌دارند که جای تشکر ویژه دارد. پیام من به خانواده شهرداری این است که خانواده‌های کارکنان مطمئن باشند تلاش ما همواره در جهت بهبود اوضاع اقتصادی و رفاهی این عزیزان است و در این مدت من و همه همکارانم در شهرداری و شورای اسلامی شهر یک لحظه در این خصوص کم‌کاری نکرده و نمی‌کنیم و تمام تلاش‌مان را انجام داده و همچنان انجام می‌دهیم. برای تمام خانواده‌های کارکنان شهرداری آرزوی سلامتی و بهروزی دارم و سال نو را هم تبریک عرض می‌کنم. در پناه حق باشید.